Home / Blog / Technik masażysta – poszukiwany zawód w branży wellness

Technik masażysta – poszukiwany zawód w branży wellness

Technik masażysta jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się zawodów medycznych. Czasy, w których pełnił on funkcję jedynie rehabilitanta po wypadku, minęły bezpowrotnie. Doba XXI wieku oznacza wysoką świadomość ludzi. Zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i wygląd, dlatego branża wellness jest jedną z najprężniejszych. To właśnie dlatego powstają coraz to nowe gabinety spa, masażu i odnowy biologicznej. Technik masażysta świetnie wpasowuje się w misję takich miejsc, ponieważ dzięki swoim umiejętnościom może przeprowadzić wiele zabiegów zgodnych z wymogami wiedzy medycznej, wykonując nie tylko masaże lecznicze i sportowe, ale również kosmetyczne.

Technik masażysta – czyli właściwie kto?

Za masażystę uważa się osobę, która zdobyła odpowiednie kwalifikacje w tym zawodzie. Nie trzeba mieć studiów na kierunku fizjoterapii, aby nim zostać. Wystarczy ukończyć Studium Medyczne na kierunku Technik masażysta i zdać egzamin zawodowy. Studium w szkole policealnej różni się od studiów tym, że tytuł zawodowy uzyskuje się już po dwóch latach. Nauka jest  natomiast nastawiona na pracę z pacjentem. Poza tym w pracy jako masażysta liczą się głównie umiejętności i dobra kondycja fizyczna, dlatego warto postawić na praktyczny charakter edukacji.

Jak wygląda proces kształcenia technika masażysty?

Nauka na kierunku Technik masażysta trwa IV semestry, podczas których zdobywa się wiedzę teoretyczną m.in. z zakresu anatomii człowieka, podstaw i metodyk masażu, a także języka migowego. Podstawą pracy w tym zawodzie jest oczywiście doświadczenie. Z racji tego nauka ma charakter praktyczny, dzięki czemu świetnie przygotowuje do pracy z pacjentem. Po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminu otrzymuje się państwowy dyplom, który uprawnia do wykonywania tego zawodu.

Szkoła policealna czy kurs – co lepsze?

Aby móc masować ludzi i robić to dobrze, najlepiej ukończyć dwuletnią szkołę policealną, ponieważ ona, jako jedyna, daje pełne kwalifikacje do wykonywania masaży leczniczych. Edukacja w szkole policealnej kończy się egzaminem państwowym, który daje pewność, że zdający posiada wymagane umiejętności.

Kursów masażu jest na rynku bardzo dużo, jednak ich tematyka nie jest w żaden sposób regulowana. Nie do końca więc wiadomo czy na danym kursie zdobędzie się wszystkie potrzebne umiejętności. Masaż jest ingerencją w ciało pacjenta i nieumiejętnie przeprowadzony może wyrządzić więcej szkód, niż korzyści, dlatego dobre wykształcenie to podstawa zawodu masażysty.

Related Post

Top

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl

OK