Home / Studia czy szkoła policealna?

Studia czy szkoła policealna?

Wybór jest przede wszystkim uzależniony od naszej ścieżki kariery i tego, co planujemy robić w życiu. Coraz częściej zdarzają się sytuację, że studenci nawet łączą studia z szkołą policealną aby mieć więcej możliwości po studiach.

Szkoła Policealnashutterstock_118475239

Szkoła policealna

W dzisiejszych czasach szkoły policealne nie są już wyjściem awaryjnym dla osób, które nie dostały się na upragnione studia. Teraz szkoły policealne dają ogromną szansę na podniesienie swoich kwalifikacji i uzyskanie dodatkowego zawodu. Dzięki temu możesz podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy oraz zdobyć uzupełniające wykształcenie jeżeli już pracujesz w zawodzie.

Reasumując, szkoły policealne są dla osób, które nie wybierają się na studia a chcą zdobyć zawód. Dla studentów chcących podnieść swoją atrakcyjność dla pracodawcy oraz dla osób już pracujących, które chcą uzupełnić swoje wykształcenie.

Jeśli po średniej szkole nie jesteś do końca pewny, co chcesz robić w życiu i nie masz problem z wyborem odpowiedniego kierunku studiów, lepiej wybierz szkołę policealną. Przez ten czas zastanowisz się nad studiami, a równocześnie nie zmarnujesz czasu. Jednocześnie będziesz miał dodatkowe wykształcenie/dyplom technika, które zawsze możesz wpisać do cv.

Obecnie rynek pracy jest przepełniony ludźmi z wyższym wykształceniem, a niestety praca po studiach nie jest czymś oczywistym. Szkoła policealna zapewni ci zawód, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Jeśli jesteś na studiach…

..i zastanawiasz się nad zmianą swoich planów zawodowych i ścieżki kariery, zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie połączenie studiów i szkoły policealnej (np. w trybie zaocznym). Dzięki temu możesz uzupełnić wiedzę ze studiów o praktykę w szkole policealnej i wyróżnić się na rynku absolwentów. Ciekawym rozwiązaniem może być również wybranie kierunku, który rozwinie twoje zainteresowania np. fotografia czy produkcja telewizyjna.

A jeśli czujesz, że studia to nie to..

… szkoła policealna też jest bardzo dobrym wyjściem. Studia dzienne to wygoda, na którą niewiele osób może sobie pozwolić. A jeśli zależy ci na czasie (szkoły policealne zwykle trwają 2 lub 4 semestry) i wystarczy ci tytuł technika, wybierz taką, która da ci podstawy i uprawnienia do wykonywania zawodu, a potem zawsze możesz zmienić zdanie i uzupełnić wykształcenie.

Większość osób pracuje lub ma inne obowiązki dlatego szkoły policealne najczęściej odbywają się w trybie wieczorowym lub zaocznym. Ponadto w takiej szkole uczysz się przedmiotów wyłącznie związanych z Twoim zawodem, w przeciwieństwie do studiów gdzie uczysz się również przedmiotów ogólnych. Szkoły policealne to również idealne rozwiązanie do osób, które nie zdały matury a chciałyby podnieść swoje kwalifikacje!

Zainteresowanych podjęciem nauki w szkole policealnej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj.

Top