Home / Blog / Florysta – to nie tylko praca w kwiaciarni!

Florysta – to nie tylko praca w kwiaciarni!

Niektórzy kojarzą pracę florysty jako siedzenie w kwiaciarni i czekanie całymi dniami na klienta. Może kiedyś tak było, jednak teraz florysta to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodów na rynku pracy. W ostatnich latach dekoracje kwiatowe biją popularność w branży dekoratorskiej czy eventowej – to właśnie florysta odpowiada za stworzenie wizerunku tworzonego projektu z udziałem kwiatów.

Zawód florysty – na czym dokładnie polega?

Zawód florysty to zarówno tworzenie niewielkich kompozycji kwiatowych, jak i branie udziału w projektach przestrzennych, podnoszących estetykę otoczenia. Florysta jest odpowiedzialny za wizualną oprawę różnego rodzaju uroczystości i imprez stosując rośliny ozdobne cięte, jak również doniczkowe. W swojej pracy florysta stosuje wiedzę na temat kompozycji plastycznej, sposobu zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz.

Do zadań florysty zaliczamy:

  • planowanie i wykonywanie projektów dekoracji roślinnych,
  • odpowiedni dobór materiału roślinnego do tworzenia dekoracji,
  • pielęgnacja roślin ciętych oraz doniczkowych,
  • tworzenie projektów stylizacji wnętrz materiałem roślinnym,
  • obsługa klienta i udzielanie porad dotyczących roślin ciętych, doniczkowych i dekoracji florystycznych,
  • przygotowywanie wystaw i targów kwiatowych.

Nie należy więc kojarzyć zawodu florysty jedynie z tworzeniem bukietów w kwiaciarni. Floryści to specjaliści od kreatywnego tworzenia kompozycji kwiatowych również do dekoracji wnętrz. Do ich zadań należy również organizacja transportu materiałów i udzielanie porad z zakresu pielęgnacji kwiatów.

Dla kogo jest zawód florysty?

Zawód florysty przede wszystkim jest dla osób, które kochają kwiaty, mają artystyczną duszę i zmysł estetyki. Florysta wie, że rośliny nie żyją długo, szczególnie wtedy, gdy się je zetnie. Doskonale jednak zna wszystkiego rodzaju triki jak wsypanie do wody cukru, aby dłużej stały cięte goździki. Potrafisz dostrzec piękno świata flory i czerpiesz radość z każdej chwili spędzonej wśród pięknych kwiatów? Zawód florysty z pewnością da Ci wiele satysfakcji.

Related Post

Top

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl

OK