Home / Blog / Pomysłowość i kreatywność – poznaj recepty na sukces Martyny Wojciechowskiej i Marka Zuckerberga.

Pomysłowość i kreatywność – poznaj recepty na sukces Martyny Wojciechowskiej i Marka Zuckerberga.

Zastanawiałeś się kiedyś jak ludzie sukcesu osiągnęli spełnienie zawodowe i w jaki  sposób dążyli do realizacji swoich planów? Odpowiedź, mimo iż zazwyczaj jest bardzo prosta, nie zawsze daje się tak łatwo wprowadzić w życie, a już tym bardziej konsekwentnie realizować.

Jak osiągnąć sukces?

W osiąganiu prawdziwego sukcesu liczą się trzy zasady: po pierwsze, należy korzystać z doświadczenia tych, którzy sukces już osiągnęli (uczmy się od najlepszych!), poza tym niemniej ważne są nasze prywatne pragnienia oraz realne możliwości ich realizacji; musimy dobrze wiedzieć czego chcemy i w czym czujemy się dobrze. Ostatnim, ale prawdopodobnie najważniejszym aspektem jest wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do realizacji ustalonego.

Martyna Wojciechowska dla wielu młodych ludzi jest autorytetem i wzorem godnym naśladowania w wielu dziedzinach. Redaktor naczelna miesięcznika „National Geographic”, znana podróżniczka i zdobywczyni Korony Ziemi, w swoim życiu wyznaje zasadę, iż prawdziwym spełnieniem i sukcesem w życiu jest po prostu robienie tego, co się kocha niezależnie od przeciwności. Ważne, aby każdy z nas odnalazł w sobie pasję, która będzie nie tylko swoistym sposobem na życie, ale z czasem stanie się także doskonałym źródłem utrzymania.

Zdaniem Martyny Wojciechowskiej najważniejsze na drodze do sukcesu jest nasze pozytywne nastawienie. Jest to początek, a zarazem złota zasada przy realizowaniu swoich planów. Oczywiście niemniej ważny jest też wkład pracy własnej w realizację tych pragnień.

A teraz przykład z nieco innej branży. Mimo tego, iż w sieci istnieje ogromna ilość wszelkiego typu portali społecznościowo-rozrywkowych, to tak naprawdę dopiero Facebook zmienił nasze postrzeganie świata. Jego pomysłodawcą jest amerykański student Mark Zuckenberg. Podstawą działania tego młodego biznesmena jest motywacja, czyli wiara w siebie i to niezależnie od tego, czy to co robimy wydaje nam się doskonałe, czy też nie. Przecież lepiej zrobić cokolwiek niż siedzieć biernie, nie robić nic i czekać, aż sukces sam nas znajdzie!

Konsekwentnie realizuj więc pasję i własne oryginalne pomysły, jednak nie rób tego tylko i wyłącznie dla wynagrodzenia; jeśli będziesz przekonany o słuszności swego działania, to i pieniądze prędzej czy później się pojawią!

Top

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl

OK