Interesuje Cię kariera w przemyśle farmaceutycznym? Chciałbyś sprawdzić się w nietuzinkowej pracy związanej z produkcją leków, analizą i kontrolą ich jakości oraz obrotem środkami farmaceutycznymi? Szukasz zawodu, który poza możliwościami rozwoju da Ci wiele osobistej satysfakcji i stabilizację finansową?
Zawód technika farmaceutycznego włączony jest w system opieki zdrowotnej w Polsce, a zakres jego obowiązków częściowo pokrywa się z pracą magistra farmacji. W aptece do jego głównych zadań należy wykonywanie czynności fachowych polegających na m.in. na wytwarzaniu produktów leczniczych, sporządzaniu leków aptecznych i leków recepturowych, a także wydawaniu produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych.
Każda prężnie działająca apteka zatrudnia wśród swojej kadry techników farmaceutycznych, którzy stykają się w swojej pracy zawodowej bezpośrednio z pacjentami, dlatego też odgrywają oni bardzo ważną rolę w systemie ochrony zdrowia.
Spory zakres obowiązków i odpowiedzialność spoczywająca na technikach farmaceutycznych znajdują oczywiście swoje odzwierciedlenie w ich finansowym wynagrodzeniu; przeciętna pensja na tym stanowisku waha się pomiędzy 1600- 2500 zł brutto.
Jeśli marzysz więc o stabilnej, ale jednocześnie rozwijającej i pasjonującej pracy w przemyśle farmaceutycznym nie zastanawiaj się dłużej!
Nauka na kierunku Technik farmaceutyczny trwa jedynie 2 lata (IV semestry), a dzięki niemu otworzysz sobie drogę do wymarzonej kariery! Zajęcia teoretyczne z przedmiotów takich jak farmakologia, analiza leków, technologia postaci leków czy świadczenia farmaceutyczne uzupełniają zajęcia laboratoryjne oraz miesięczne praktyki zawodowe (w aptekach ogólnodostępnych, aptekach szpitalnych, zakładach produkcyjnych lub hurtowniach farmaceutycznych).
„Magistrzy farmacji oraz Technicy farmaceutyczni stanowią dwie integralne części zespołu apteki. Każda z tych grup powinna mieć jasno wyznaczone uprawnienia, określone kwalifikacje i zakres odpowiedzialności zgodnie z ich wykształceniem i przygotowaniem do pracy. (…) Podążając za przykładem krajów zachodniej Europy powinniśmy skupić się na tym jak najlepiej współpracować ze sobą w aptece dla dobra pacjenta, bo to właśnie jest idee fixe naszych zawodów”.
Karolina, studentka 5 roku farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Pomyślne zdanie egzaminu z przygotowania zawodowego pozwala na uzyskanie tytułu zawodowego technika farmaceutycznego. Absolwenci tego kierunku posiadają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, aby wykonywać usługi farmaceutyczne, prace techniczne, analityczne i administracyjne związane z produkcją leków, analizą i kontrolą ich jakości oraz obrotem środkami farmaceutycznymi, artykułami sanitarnymi i sprzętem medycznym (zarówno w aptekach jak i pracowniach farmaceutycznych, przemyśle farmaceutycznym, chemicznym oraz zielarskim).
Technik farmaceutyczny z powodzeniem może więc szukać zatrudnienia w:
aptekach ogólnodostępnych, szpitalnych czy zakładowych
zakładach przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, a także przetwórstwa zielarskiego
laboratoriach chemicznych przemysłu farmaceutycznego, zielarskiego i spożywczego
laboratoriach naukowo-badawczych i innych laboratoriach kontrolnych
sklepach zielarsko-medyczne oraz zielarsko-drogeryjnych
sklepach specjalistycznego zaopatrzenia medycznego
hurtowniach farmaceutycznych
punktach aptecznych
stacjach sanitarno-epidemiologicznych
inspekcji farmaceutycznej
Zadbaj o swoją przyszłość już dziś i zapisz się na kierunek Technik farmaceutyczny. Przekonaj się, że z Aurelus Edukacja nigdy nie będziesz żałować swojej decyzji, a otrzymasz niepowtarzalną szansę na realizację swoich marzeń zawodowych!