Home / Blog / Technik usług kosmetycznych – jak wygląda nauka i jakie daje uprawnienia?

Technik usług kosmetycznych – jak wygląda nauka i jakie daje uprawnienia?

Praca w salonie kosmetycznym cieszy się stale rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Kobiece piękno od zawsze jest w cenie, dlatego usługi kosmetyczne oferowane są od lat. Osób korzystających z zabiegów pielęgnacyjnych nie brakuje, więc inwestycja w naukę na kierunku Technik usług kosmetycznych może zwrócić się w przyszłości z nawiązką.

Jak wygląda nauka w Studium policealnym na kierunku Technik usług kosmetycznych?

Zawód kosmetyczki pozwala połączyć obowiązki zawodowe z zainteresowaniami, dlatego do tej pracy nie trzeba kobiet szczególnie przekonywać. Studium policealne to pierwszy krok do spełnienia marzeń, ponieważ daje możliwość zdobycia potrzebnych kwalifikacji do wykonywania zawodu.

Aby zapisać się na kierunek Technik usług kosmetycznych bez matury, musisz mieć ukończoną jedynie szkołę średnią. Nie musisz zdawać żadnych egzaminów wstępnych. Po ukończeniu studium i zdaniu egzaminów zawodowych otrzymujesz tytuł technika usług kosmetycznych i możesz od razu podjąć pracę w zawodzie, ponieważ podczas nauki zdobywasz przede wszystkim wiedzę praktyczną. W trakcie studium uczysz się podstaw pielęgnacji i wykonywania zabiegów upiększających. Żeby jak najlepiej przygotować się do pracy w zawodzie, możesz skorzystać także z oferty kursów kosmetycznych, które pozwolą Ci na zdobycie dodatkowych umiejętności z wizażu, doczepiania rzęs czy stylizacji paznokci. Studium policealne w połączeniu z dodatkowymi kursami dadzą Ci lepsze przygotowanie do zawodu kosmetyczki niż same studia.

Studium policealne a studia na kierunku kosmetologia

Studia na kierunku kosmetologia nastawione są na teorię i trwają dłużej niż studium policealne. Zawód kosmetologa jest ściśle związany nie tyle z pracą w gabinecie kosmetycznym, ile ze współpracą z lekarzami różnych specjalności, najczęściej w gabinetach odnowy biologicznej oraz medycyny estetycznej. Ta forma kształcenia jest więc bardziej czasochłonna i wiąże się z obowiązkiem zdania matury z określonych przedmiotów. Istotne jest więc to, że możesz zapisać się do Studium policealnego bez matury. Ten rodzaj kształcenia skupia się na wiedzy praktycznej, abyś była jak najlepiej przygotowana do wykonywania zawodu. Niektórzy łączą studiowanie kosmetologii ze studiami policealnymi, aby uzupełnić wiedzę teoretyczną o praktykę. Jeśli chcesz zostać kosmetyczką, lepiej zacząć od studium policealnego, a następnie już podczas wykonywania zawodu pomyśleć o uzupełnieniu wiedzy poprzez studia bądź dodatkowe kursy.

Kosmetologia daje dodatkowe możliwości współpracy z lekarzem medycyny estetycznej, a także pracy nad nowymi kosmetykami lub pracy w aptece. Jeśli jednak przede wszystkim interesuje Cię praca z klientami w salonie kosmetycznym, to Studium policealne jest odpowiednim wyborem.


Czego się nauczę na kierunku Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała; przygotowuje klienta do zabiegów zgodnie z postawioną diagnozą; dobiera i stosuje właściwe preparaty kosmetyczne, dobiera metody i techniki wykonywania określonych zabiegów; dobiera aparaturę, narzędzia i przybory do wykonywania określonych zabiegów pielęgnacyjnych oraz określa działanie czynników fizykalny na organizm człowieka.

Słuchacze otrzymują przygotowanie zawodowe do wykonywania następujących zadań:

Studium kosmetyczne i co dalej?

Studium policealne o kierunku Technik usług kosmetycznych pozwala na uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych. To daje Ci uprawnienia do pracy w zawodzie kosmetyczki. Możesz szukać pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, a także centrach Spa & Wellness. Możesz również postawić na własną działalność i otworzyć swój gabinet, ponieważ wachlarz zabiegów, które możesz wykonywać po studium policealnym, jest szeroki. Możliwości jest wiele. Na co Ty się zdecydujesz?

Related Post

Top

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl

OK