Home / Nauka za pomocą mapy myśli.

Nauka za pomocą mapy myśli.

Szukasz szybkiego i efektywnego sposobu na przyswojenie sobie wiedzy? Zatrważa Cię ilość i objętość materiału, który wydaje Ci się niemożliwy do opanowania? W takich przypadkach najlepszą metodą nauki jest tworzenie mapy myśli, która również pomoże Ci odmienić sposób planowania swoich celów, rozwiązywania problemów czy przypominania sobie wiedzy zdobytej już wcześniej.
Jesteś ciekaw jak się tworzy taką mapę myśli? Na samym początku przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria: kartki papieru A4, długopis, ołówek, gumkę do mazania, kolorowe markery i wszystko to, co uznasz za niezbędne do pracy. Następnie wyłącz/zlikwiduj wszelkie bodźce zewnętrzne, które mogą Cię dekoncentrować i odciągać od zadania: telefon komórkowy, portale społecznościowe, telewizor, radio itp. Na środku kartki dużymi literami zapisz główną tezę, pytanie lub pojęcie bezpośrednio odnoszące się do materiału, który musisz opanować. Pamiętaj jednak, że mapy myśli nie możesz wykorzystywać do nauki wszystkiego, dlatego uważnie wybieraj takie tematy czy zagadnienia. Nie poświęcaj zbyt dużo czasu samym rysunkom- mają wspomagać zapamiętywanie za pomocą symboli (większość z nas jest wzrokowcami), jednak nie mogą zdominować merytorycznej treści mapy. Jeśli masz taką możliwość, zawieś mapę w dobrze widocznym miejscu, najlepiej w okolicach biurka, przy którym zazwyczaj się uczysz. Konstruowanie naprawdę przydatnych i skutecznych map myśli jest umiejętnością, którą trzeba doskonalić codziennie. Im dłużej będziesz praktykować tę metodę, tym łatwiej przyjdzie Ci ich tworzenie i wykorzystywanie. Jeżeli chcesz perfekcyjnie opanować tworzenie takich map, zapraszamy do naszej szkoły, gdzie ten sposób nauki na co dzień wykorzystujemy zarówno w teorii jak i praktyce. Pokażemy Ci jak tworzyć mapy myśli w profesjonalny sposób i jak nieprzeciętne efekty możesz dzięki nim osiągnąć. Przekonaj się sam, a na pewno będziesz zadowolony ze swoich postępów!

mapy-mysli

Top

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl

OK