Home / DOBRE WIADOMOŚCI DLA OPIEKUNÓW!

DOBRE WIADOMOŚCI DLA OPIEKUNÓW!

Polski rynek pracy ulega aktualnie poważnym przemianom, co najdotkliwiej odczuwają oczywiście pracownicy. Nieustannie zmieniające się realia gospodarcze zmuszają nas do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, a często także do zmiany zawodu. Jak w takim razie sprostać tym wymaganiom i w jakie umiejętności warto zainwestować, aby w przyszłości nie mieć problemów ze zdobyciem wymarzonej pracy? Jeśli Was również nurtuje to pytanie, to mamy dla Was prostą i rzeczową podpowiedź!

Home care

Jak w swoim artykule stwierdził Bartosz Sendrowicz, w perspektywie najbliższych dziesięciu lat, branża opiekuńczo-wychowawcza będzie nieobsadzona aż w 38%! Powodem tego nie jest tylko wydłużający się czas życia czy trwania karier zawodowych. Nie chodzi tu również jedynie o opiekę nad dziećmi, ale także, a może przede wszystkim, nad osobami starszymi, których w naszym społeczeństwie z roku na rok przecież stale przybywa. Według portalu Onet.pl, prognozy Komisji Europejskiej nie są zbyt optymistyczne: w Europie Zachodniej już dziś brakuje wykwalifikowanych opiekunów osób starszych i pracowników domów opieki. Właśnie dlatego proponowane przez naszą szkołę kierunki, takie jak Opiekun osoby starszej, Opiekunka dziecięca czy Opiekun w domu pomocy społecznej, są na dzisiejszym rynku pracy jednymi z najbardziej pożądanych zawodów! Absolwent kierunku Opiekun w domu pomocy społecznej ma stosowną wiedzę psychologiczną oraz umiejętności terapeutyczne, które może wykorzystać zarówno w pracy w specjalistycznym ośrodku, jak i podczas indywidualnej opieki nad osobą starszą w jej zaciszu domowym. Osoba taka bezproblemowo znajdzie również zatrudnienie we wszelkiego typu fundacjach i stowarzyszeniach. Z kolei Opiekunka środowiskowa czy Opiekun medyczny są stosunkowo nowymi ofertami kształcenia, a mimo tego już dziś gwarantują ich absolwentom pewną i stabilną pracę. Na tych kierunkach uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności, które bezpośrednio przygotowują ich do wykonywanego w przyszłości zawodu. Takie doświadczenie na rynku pracy okazuje się niezbędne i często bywa kartą przetargową decydującą o wyniku naszej rozmowy kwalifikacyjnej.

Niemal identyczna sytuacja dotyczy zapotrzebowania na terapeutów zajęciowych oraz techników masażystów. Ci ostatni są profesjonalnymi pracownikami służby zdrowia realizujący swoje zadania zawodowe w indywidualnych relacjach z ludźmi. Przedmiotem kształcenia na tym kierunku jest nie tylko rozpoznanie stanu zdrowia pacjenta- jego schorzeń i chorób, ale przede wszystkim dobór środków i sposobów przywrócenia bądź utrzymania jego zdrowia oraz dobrej kondycji fizycznej. 71367287_1_644x461_masazysta-masaz-klasyczny-relaksacyjny-wizyty-domowe-wrzesnia_rev005

Terapeuci zajęciowi, natomiast, tworzą indywidualne i grupowe programy terapii dostosowane do stanu zdrowia, potrzeb i zainteresowań pacjenta, mające na celu poprawienie jego sprawności czy zwiększenie zakresu ruchów i siły mięśni. Poza samym procesem leczenia i rehabilitacji chorych, terapeuci zajęciowi przeciwdziałają powstaniu trwałego kalectwa u swoich podopiecznych, dlatego muszą również cechować się odpowiednim podejściem psychologicznym oraz opanować specjalne techniki motywacyjne. Absolwenci kierunków opiekunów oraz terapeutów już dziś są niecierpliwie wyczekiwani na rynku pracy, a w ciągu najbliższych lat owe zapotrzebowanie wzrośnie jeszcze bardziej. Jeżeli więc naprawdę zależy Ci na zdobyciu dobrego i perspektywicznego zawodu dającego sporo satysfakcji, to wykorzystaj powyższe rady w praktyce. Nauka w naszej szkole policealnej trwa zaledwie kilka semestrów, a może zagwarantować Ci stabilną i dobrze płatną pracę na wiele lat.

ter

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO. Więcej informacji

Obowiązek informacyjny dotyczący RODO W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących danych osobowych (tzw. „RODO”) pragniemy Państwa poinformować, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie danych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., informujemy, że administratorem danych osobowych jest Aurelus Edukacja, ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec  NIP 695-118-21-04,  REGON 20149623. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo otrzymania kopii danych osobowych przetwarzanych przez Aurelus Edukacja. Ponadto prawo wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, żądania ograniczenia ich przetwarzania, usunięcia oraz prawo do bycia zapomnianym w przypadku przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Przy braku Państwa sprzeciwu Aurelus Edukacja będzie stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji i wysyłania ofert nawiązujących do dotychczasowego świadczenia usług. Kontakt z osobą odpowiedzialną za ochronę danych osobowych możliwy jest w siedzibie Aurelus Edukacja, przy ul. Marcina Opitza 11, 59-700 Bolesławiec lub za pomocą skrzynki mailowej: kontakt@aurelus.edu.pl